Międzynarodowe targi RetailShow 2019

Międzynarodowe targi RetailShow 2019

Data publikacji:
Nasza firma po raz kolejny zaprezentowała swoje autorskie rozwiązania na międzynarodowych targach RetailShow 2019.

Po dwóch dniach ożywionych spotkań przedstawicieli Retail z projektantami i producentami wyposażenia powierzchni handlowych widać wyrazisty trend masowej automatyzacji sklepów i kolejnego rozszerzenia stacjonarnej sprzedaży w strefie online. Jedną z oznak było spore zainteresowanie wśród zarządów hipermarketów i właścicieli sklepów o formacie tradycyjnym naszym nowym produktem SmartPos. To jest nowoczesne samoobsługowe stanowisko kasowe. SmartPos zaprezentował się w sklepie modelowym The Perfect Store i został wyróżniony w corocznym prestiżowym konkursie Innowacja Handlu 2019.

Kasa samoobsługowa otrzymała nagrodę w kategorii Systemy i technologie IT. Wśród licznych zainteresowanych stanowiskiem SmartPos zostało docenione zastosowanie wbudowanej kamery ułatwiającej bieżący monitoring i nagranie całego przebiegu transakcji sprzedaży.

Szybką drogą w określonych wyżej trendach idzie rozwój i udoskonalenie MainBox. Interaktywny system skrytek został przedstawiony na targach w komplecie: moduł suchy, moduł przeznaczony do produktów świeżych w temperaturze +5°C i moduł utrzymujący temperaturę -20°C do produktów mrożonych. Urządzenie samoobsługowe jest zaopatrzone w zestaw trzech aplikacji dla każdej strony procesu sprzedaży. W tym roku MainBox spotkał się z zainteresowaniem ze strony firm cateringowych, jak również innych graczy rynku, nie tylko z branży produktów spożywczych. To świadczy o poszukiwaniu przez operatorów nowych formatów relacji z konsumentami, przede wszystkim w strefie online. MainBox zajmuje na tym polu pozycje docelowe, jest narzędziem przekazania zamówienia w wygodnym czasie i miejscu, czyli staje się punktem realizacji finalnego etapu transakcji sprzedaży w strefie online.

Tradycyjnie stałą uwagę przyciąga Przepisomat. Podczas X edycji RetailShow w 2019 roku nasz innowacyjny system wsparcia sprzedaży zdobył kolejnych sympatyków. Ten infokiosk nadal posiada mocny potencjał zastosowania w różnych kierunkach poza strefą handlu towarami spożywczymi. Właśnie w Warszawie przedstawiliśmy koncepcję rozwojową naszego systemu polegającą na integracji Przepisomatu i MainBoxu.

Jednym ze stałych trendów od kilku lat jest zmiana postrzegania procesu zakupowego przez klienta. Nowoczesny klient staje się bardziej wymagający, a jednocześnie ma coraz mniej czasu na zakupy. Dlatego na targach odnotowaliśmy również duże zainteresowanie naszym stanowiskiem kasowym MINI. Boks kasowy bez taśmy ruchomej w formacie kompaktowym realizuje koncepcję czasooszczędnej obsługi kasowej "basket - to - bag". Niski stolik podawczy pozwala szybko skanować towary, biorąc je bezpośrednio z koszyka klienta. Optymalne gabaryty stanowiska MINI oszczędzają również powierzchnię strefy kasowej. Serdecznie dziękujemy partnerom i wszystkim zainteresowanym za spotkania, zaangażowanie, pomysłowe pytania i wspólne omówienie wizji handlu przyszłości.

ITECOM

Twój lokalny zaufany dostawca internetu

Stałe łącze już od 35,00 zł miesięcznie.
Więcej informacji